Usługi informatyczne

USŁUGI INFORMATYCZNE KRAKÓW - FIRMY INFORMATYCZNE W KRAKOWIE - SERWIS KOMPUTEROWY KRAKÓW - PROJEKTOWANIE STRON - POZYCJONOWANIE

mOOm - Outsourcing IT:

 

WDROŻENIA OPEN SOURCE. ROZWIĄZANIA OPEN SOURCE

Nasza firma oferuje Państwu wdrażanie projektów informatycznych z zastosowaniem technologii Open Source.

Open Source (Otwarte Oprogramowanie) to ogromny potencjał, który umiejętnie wykorzystany, może przynieść olbrzymie korzyści, jest to doskonałe narzędzie, sprawdzające się w środowisku biznesowym. Open Source, to oszczędność, ale także stabilność i bezpieczeństwo danych.

Open Source to sposób tworzenia i dystrybucji oprogramowania oparty na udostępnianiu go wraz z kodem źródłowym oraz nie podlegającego patentom i nie chronionego odpłatnymi licencjami producentów. Umożliwia to analizę, samodzielną kompilację (utworzenie wersji wykonywalnej) oraz wprowadzanie modyfikacji do kodu przez niezależnych programistów.

Sposób powstawania produktów Open Source gwarantuje uzyskanie stabilnego, wysokiej klasy, profesjonalnego oprogramowania. Obecnie znaczna część systemów o krytycznym znaczeniu dla biznesu oparta jest na technologiach Open Source.

W ostatnich latach można zaobserwować, iż Otwarte oprogramowanie (OpenSource) wchodzi przebojem do wielu firm na całym świecie. Wiele organizacji przekonało się już, że bardzo często jest ono dużo tańsze w utrzymaniu, a przy tym lepsze niż tradycyjne oprogramowanie, z zamkniętym kodem Ľródłowym. Więkoszość komercyjnych, zamkniętych programów ma swoje otwarte odpowiedniki, których otwartość pozwala w łatwy sposób na ich modyfikację i dostosowanie do zmiennnych potrzeb przedsiębiorstw.

Niestety, migracja istniejącej infrastruktury do Open Source bardzo często nie jest łatwa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o migracji należy dokonać gruntownej analizy, aby stwierdzić czy i na ile jest ona w ogóle możliwa, a także czy jest opłacalna z punktu widzenia biznesowego.

Zapewniamy pomoc w doborze najlepszej strategii ewolucji Państwa systemów, w zależności od wymagań i wdrożonych już rozwiązań pomożemy odpowiedzieć na pytania dotyczące wyboru najlepszej drogi migracji. Potrafimy zaadaptować nasze porady zarówno do rzeczywistości dużych firm, o rozbudowanej architekturze IT, jak i do małych przedsiębiorstw, które poszukują metod na obniżenie kosztów utrzymania i legalizację ich oprogramowania.

Oferujemy Państwu następujące rozwiązania oparte na technologii Open Source: bezpieczne serwery usług internetowych czy intranetowych, bezpieczne serwery aplikacji webowych (PHP, PostgreSQL/MySQL), bezpieczne serwery baz danych (PostgreSQL, MySQL), bezpieczne serwery dla grup roboczych (udostępnianie plików i drukarek),pocztę korporacyjną, instant messaging), inne systemy bezpieczeństwa sieci: NAT/firewall, szyfrowanie i tunelowanie połączeń, VPN, pocztowe bramki antywirusowe, a także bezpieczne stacje robocze.


© 1997 - 2007 mOOm Kraków - usługi informatyczne - pozycjonowanie - Obsługa informatyczna firm